Hébé - centrum zdraví a krásy. Krása a zdraví jsou hodnoty, kterými se musí obdarovávat každý sám...

Solárium a sauna

Solárium a sauna

Solárium megaSun beauty&care – Jediné ve Zlíně! Jediné v ČR!

Solárium megaSun beauty&care – opalování bez rizika.

Ve spolupráci s vědci, dermatology a zdravotními techniky byl pro solárium vyvinut počítačový program, který umožňuje správně indikovanou, bezpečnou insolaci dle požadavků zákazníka.

Vědeckým základem systému megaSun beauty&care je individuální plán opalování na bázi přesného určení typu reakce na sluneční záření, resp. fototypu pleti a s tím spojené roční dávky ultrafialového záření. Hodnoty pro daný typ pleti a plán opalování jsou uloženy na osobní kartě zákazníka a lze je kdykoli aktualizovat. Tato karta řídí během používání nového solária délku a intenzitu UV-záření.

„Opalování bez rizika“ je možné, protože nový systém odstranil najednou několik dřívějších významných rizikových faktorů.

Ceník

NÁZEV SLUŽBYPOPISČASCENA 1 proceduraCENA PM - 10x procedura
Solárium megaSun beauty&care Zdravé opalování řízené počítačem. Základem systému je individuální plán opalování na bázi přesného určení typu reakce na sluneční záření, resp. Foto-typu pleti a s tím spojené roční dávky ultrafialového záření. 10 - 25 min 150 Kč 1 300 Kč

Sauna - navštivte novou, krásnou a zdravou saunu v Hébé!!!

Blahodárné saunování

  • Prospěšně působí na tělesné orgány, na systém krevního oběhu a hospodaření těla s vodou
  • Napomáhá při detoxikaci - odplavování odpadních látek z těla
  • Posiluje obranyschopnost organismu – tělo je připraveno bránit se proti infekcím
  • Zlepšuje pružnost cév v kůži
  • Osvěžuje nervový systém
  • Nabízí Vám maximální pocit uklidnění a skvělou relaxaci

 

Saunu může navštěvovat každý zdravý člověk (u nemocných musí vždy rozhodnout lékař). Pro optimální průběh saunování je třeba dodržovat určité zásady: organismus před saunováním by měl být „v pohodě“, každý by si měl vyhradit dobu v délce cca 90 minut. Člověk by neměl být hladový, ale ani s plným žaludkem. Před saunováním odložíme veškerý oděv, ve sprše je třeba se pořádně omýt. Před vstupem do prohřívárny je nutné se pečlivě osušit, abychom nezvyšovali vlhkost v prohřívárně.


Optimální teplota v sauně

Pro regenerační účely se doporučuje teplota vzduchu v potírně mezi 80 a 100°C při relativní vlhkosti 5%. Vyšší teplota je pro regenerační účely nevhodná. Tato teplota je měřena nejméně 1 m od tepelného zdroje ve výšce 150 cm nad zemí a nejméně 20 cm od stěny. Nejvyšší teplota je u stropu, kde by neměla přesáhnout 110°C a nejnižší na podlaze – okolo 40°C.


Doporučená doba pobytu v sauně

Je však nutné poznamenat, že saunování je individuální požitek, a proto jej musí každý jednotlivec vyzkoušet a najít ten nejvhodnější způsob. Individuální je především doba pobytu v potírně. Délka pobytu je značně rozdílná, většinou se hovoří o délce okolo 10ti minut. Je potřeba zdůraznit, že při saunování dětí dochází k přehřátí velmi rychle a tedy i délka pobytu v potírně musí být úměrně kratší. Spolehlivým ukazatelem skončení pobytu v potírně je nástup mohutného pocení.

Po přehřátí následuje rychlé zchlazení. I rychlost zchlazení je individuální záležitostí – nejpomalejší účinek má přechod do studeného vzduchu, o něco rychleji působí studená sprcha, o teplotě 8 – 12°C. Z hygienických důvodů požaduje sprchování před i po každém vstupu do prohřívárny.

V regeneraci se doporučuje co nejrychlejší zchlazení. Toto zchlazení není nepříjemné, protože většinou dochází k paradoxnímu pocitu tepla, který je vyvolán velmi intenzivním podrážděním ohromného počtu kožních termoreceptorů.“. Po určité době začne každý pociťovat chlad, někdy až mrazení a bodání, a to je ten nejlepší okamžik pro ukončení procedury.

Tento proces – tedy prohřátí a zchlazení – se opakuje dvakrát až třikrát. Větší počet se v regeneraci nedoporučuje. Účinek tepla je možno v potírně zesílit kartáčováním.

Někdy se používá tzv. parního nárazu, který vyvoláme nalitím asi 100 – 200 ml vody na rozpálený povrch kamen. Vlivem následného prudkého vzestupu vlhkosti stoupne velmi rychle pocit tepla.

Celou proceduru saunování je dobré zakončit alespoň 30ti minutovým pobytem v odpočívárně. Sauna je součástí regenerační procedury, proto je třeba nezapomenou na doplňování tekutin (v žádném případě tvrdý alkohol). Také masáž po sauně je velmi příjemnou záležitostí.

Ceník

NÁZEV SLUŽBYČASCENA pro 1 osobuPOZNÁMKY
       
2 osoby v sauně 2 hod 190 Kč
3 osoby v sauně 2 hod 170 Kč
4 osoba v sauně 2 hod 150 Kč
Zapůjčení ručníku / prostěradla - 40 Kč/ks